Na co při pohovoru zapomíná skoro každý

0 Komentářů A+ a-

Na pohovoru byl už každý, kdo se kdy ucházel o pracovní místo. Ne mnoho lidí se ale již snaží o to, aby se připravili JAK se na pohovoru chovat, JAK mluvit, JAK vypadat. Spíše se pouze starají o to, CO přesně budou o sobě říkat, což je v dnešní době doopravdy málo. Na jednu věc ale zapomínají ale skoro všichni.
Jak se vůbec dostanete na pohovor? Odepíšete na inzerát, pošlete životopis, popřípadě motivační dopis a čekáte na odpověď, zda si vás přizvou na pohovor, či nikoli. Nakonec ale většina těchto uchazečů zapomíná na jedno a to samé, něco, co je dle mého názoru velmi důležité, pokud chtějí doopravdy získat onu vytouženou pracovní pozici, o kterou se tak vehementně ucházejí: Děkovný email.

Když už strávíme třicet minut na pohovoru v kanceláři, měli jsme první kolo pohovoru přes Skype nebo přes telefon, zapomíná příliš mnoho lidí na follow up z jejich strany ještě v den pohovoru nebo den následující po pohovoru - právě ve formě krátkého emailu. Takový email by rozhodně neměl být moc rozsáhlý. Naopak, čím kratší, tím lepší. 

Děkovný email by měl říct pár jednoduchých věcí:

  1. Děkuji za setkání / pohovor se mnou. 
  2. Doopravdy chci tuto práci. (Krátké shrnutí proč chci právě tuto práci) 
  3. Pokud personalista ve firmě nedostane Děkovný email, může se stát následující: "Zase tak moc o tu práci velký zájem nemáte" Myslí si, že jste nezorganizovaní a zapomněli jste na follow up z vaší strany. Má už tolik odpovědí, že ta vaše zapadne mezi ostatními. 

Zde je vzorový follow up děkovný dopis: 
Vážená paní Nováková, chci Vám poděkovat za včerejší pohovor. To, že jsem se o pozici account managera ve vaší firmě dozvěděl více a poznal pracovní prostředí, ještě umocnilo můj zájem o tuto práci u vás ve firmě. 
Myslím, že to je práce právě pro mně, kde dobře zapadnu do kolektivu. pokud na mne máte ještě nějaké otázky nebo potřebujete ještě něco doplnit z mé strany, jsem Vám kdykoli k dispozici. 
Děkuji ještě jednou a těším se případně, že se stanu součástí týmu vašeho obchodního oddělení. S pozdravem 
Josef Kubiš kubis@seznam.cz


Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


_________________________________________________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(autor příspěvku)

Děkuji za návštěvu mých profesních stránek! Pokud Vás tento příspěvek jakkoli zaujal, budu velice rád za komentář nebo sdílení techto myšlenek. Jaký máte na toto téma nároz Vy?

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?