Každý den na cestě za úspěchem

0 Komentářů A+ a-

Co o nás říkají mé každodenní činnosti? Zeptejte se sami sebe: "Co pravidelně dělám každý den? V práci s kolegy, s podřízenými, ve vztazích s partnerem, s dětmi, v plnění úkolů, když jsme naštvaní, ale i když hledáme řešení nebo když jen odpočíváme?" Vaše odpověď vám ukazuje to, kde na vaší cestě za úspěchem skutečně jste.

Co nás každý den utváří?
Po celý život, ve škole a následně v pracovním procesu, nabýváme znalosti a následně zkušenosti, učíme se. Co nás však posouvá dále? Jsou to právě uvědomění skrze naše zkušenosti? Zkušenost, ať už pozitivní nebo negativní, nám otevře společně s našimi nabytými dovednostmi nový obzor. Je na nás, zda se danou cestou vydáme, či nikoli. Nabyté zkušenosti a dovednosti nám umožní si možnost změny pouze uvědomit, nikoli změnu realizovat.  Teprve se změnou přichází náš posun. Sir John Whitmore říká, že: "změna je nevyhnutelná", což je znakem i dnešní doby, v které dnes všichni žijeme. Zvládneme-li přijímat změny skrze naše každodenní zkušenosti, jsme na půli cesty za naším úspěchem.

Jak ze změny udělat úspěch?
Proč jsme s naší zkušeností, dovednostmi a uvědoměním si možného teprve na půli cesty? Úspěch nespočívá, že se vám jednou něco povede vytvořit, vyhrát nebo udělat. Neznamená to ani to, že najdeme odvahu a pustíme se do něčeho nového. To je teprve náš první krok na nové cestě. Naše odhodlání vydržet a pokračovat nás dovede k vytouženému cíli. Tedy je třeba na naší cestě bezpočet kroků, abychom jsme se tam dostali.

Pozor na jojo -efekt
Zažili jste již "jojo efekt"? Určitě jste již vy nebo někdo ve vašem okolí přišel s odhodláním, že udělá něco s váhou. Nicméně po několika dnech se opět vrátí do svých již zajetých kolejích a váha se navrátila, tam kde byla před odhodláním něco se svou váhou udělat.  Je jednodušší po čtrnácti dnech jednou cvičení vynechat, vrátit se k tomu, co již známe. Vrátit se k již starým vzorcům chování.  Je to přeci jednodušší. A čím to je, že se tak snadno vzdáváme? Nemáme dostatečnou motivaci. Z toho, co chceme dělat, kam chceme dojít, se nejprve musí stát návyk - každodenní rituál.

V rituálech (návycích) je síla.
Rituály nejsou nic tajemného ani spirituálního. Rituál, z latinského ritualis (obřadný), je způsob chování založený na tradičních pravidlech. Jsou to každodenní činnosti - naše návyky, myšlenkové pochody, které vědomě či nevědomě děláme. Malé věci, které děláte každý den, dokáží na vaší cestě za úspěchem vytvářet a přeměňovat věci v zázraky.  A jaké rituály a návyky mám já sám? A máte vůbec nějaké?

První kroky s novými návyky
Když se zeptáte trenéra ve fitness, zda sám cvičí, dopředu již znáte odpověď. Poznáte to i na jeho vzezření. Tak proč si nezačít vytvářet své vlastní rituály - dobrý návyk, který mě někam může na mé cestě posunout? Ať už je to v jakékoli sféře vašeho života, připusťte si tu možnost, že to je reálné, něco takového do svého života začlenit Začněte dělat první pravidelné krůčky a zažijete na vaší cestě za vytouženým cílem nadšení, které jste ještě před tím nikdy nezažili.Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


_________________________________________________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(autor příspěvku)

Děkuji za návštěvu mých profesních stránek! Pokud Vás tento příspěvek jakkoli zaujal, budu velice rád za komentář nebo sdílení techto myšlenek. Jaký máte na toto téma nároz Vy?

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?