Kdo nosí mé spoďáry?

0 Komentářů A+ a-

Jediný, kdo to doopravdy ví, jsem já sám (sama). Nikdo nenosí Moje boxerky a rozhodně nemůže vědět, jak se v nich cítím, pokud se na to nezeptá a já mu neodpovím. Všechno ostatní jsou domněnky. Tak proč se ptám na to, kdo nosí Vaše spoďáry?


I jediné slovo přeci pro každého může mít jiný význam, jinou váhu. Moje spoďáry nejsou Tvé a naopak. Slova druhého člověka nás mohou i zranit v případě, když jim nenasloucháme. 

Zahleděný do strachu

Zahleděný do sebe a plný strachu je ten, kdo na slova druhého odpoví svými slovy, svým vlastním názorem. Koho ale upřímně zajímá názor druhých? Dotyčný /dotyčná hovoří ve své podstatě pouze sám / sama o sobě, o své bolesti, o svém strachu, namísto toho, aby se ptal (a), jak to ten druhý vlastně upřímně myslel. Nikoho nezajímá Váš názor, to je pošetilé a naivní. Takto druhé často zraňujeme, namísto, abychom hledali v naslouchání útěchu, láskyplnou náruč v porozumění, v pohlazení. 

Každý to dokáže. 

Nasloucháme-li, víme, že nám nikdo nechce ubližovat. Naslouchejme v prvé řadě slovům druhých. Ptejme se. Nasloucháme-li plně druhému, vnímáme jej takového, jaký je. Vyjadřujeme tímto člověku v prvé řadě úctu a respekt. Naší úctou v naslouchání se stavíme k člověku čelem s otevřeným srdcem a jeho dáváme na roveň. 

Nasloucháme-li, milujeme. 

Milujeme sami sebe, nasloucháme-li a respektujeme-li druhého člověka. Milujeme druhého se vším všudy, bez výhrad, se všemi bolestmi, se vším, co nám připomíná, co umí lépe než my. Každý má své bolesti, své strasti a nemáme právo je házet na druhé našimi názory, to je sobecké. Nasloucháme-li, kráčíme dál, rosteme, protože vidíme ostatní a nejsme jen zahledění do sebe. 

Už víte jak je to s těmi spoďáry? A kdo nosí Ty Vaše?Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


_________________________________________________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(autor příspěvku)

Děkuji za návštěvu mých profesních stránek! Pokud Vás tento příspěvek jakkoli zaujal, budu velice rád za komentář nebo sdílení techto myšlenek. Jaký máte na toto téma nároz Vy?

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?