Jak vznikají konflikty?

0 Komentářů A+ a-

Možná to někoho asi překvapí, někdo u tohoto zjištění bude naprosto souhlasit. O čem mluvím? Jak přesně vznikají konflikty. Myslíte si, že hlavní roli hrají rozdílné názory stran? Nebo je to snad něco jiného? A co přesně by to mohlo být? Vzpomeňte si na svou pubertu a momenty, kdy jste jako mladiství komunikovali s vašimi rodiči. Lépe řečeno, jak jste s nimi komunikovali. Máte to?

O čem přesně mluvím? Když se řekne konflikt, kolikrát si vybavíme spíše neshody v názorech, nicméně to je pouze 10% toho, proč k samotnému konfliktu mezi vámi a danou osobou došlo. Jak to? Člověk slovy vyjádří maximálně 7% toho, co chce druhé straně sdělit. Převážnou část sdělení tvoří řeč těla a intonace vašeho hlasu. Překvapivé? Je to tak. Tělem a intonací hlasu sdělíme daleko mnohonásobně více, než slovy.

Když jsem mluvil o vaší pubertě a o tom, jak jste zápasili se svými rodiči, bylo to z 90% o tom, JAK jste dané věci svým rodičům sdělovali, nikoli o tom, CO přesně jste jim říkali. A o vašich současných konfliktech platí to samé. Takže na otázku: jak vznikají konflikty, můžeme jednoduše odpovědět: 
"Pouze 10% toho, co řeknete, vede ke konfliktu z důvodu rozdílných názorů. 90% vašich konfliktů tvoří špatně zvolená intonace vašeho hlasu nebo postoj vašeho těla." 
Příště, až zase někdo ve vašem okolí vybuchne z toho, co jste řekli, zkuste si spíše uvědomit JAK jste to danému člověku řekli. 

A jakou máte zkušenost z konflikty vy? Podělte se o váš názor v komentářích pod článkem.Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


_________________________________________________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(autor příspěvku)

Děkuji za návštěvu mých profesních stránek! Pokud Vás tento příspěvek jakkoli zaujal, budu velice rád za komentář nebo sdílení techto myšlenek. Jaký máte na toto téma nároz Vy?

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?