Mít, Dělat, Být nebo Být, Dělat a Mít?

0 Komentářů A+ a-

K napsání tohoto článku mě inspirovala má kamarádka, psycholožka z Centra psychologického rozvoje z Českých Budějovic. Při debatě jsme narazili na jedno téma: etapy lidského života a lineární posud on materiálního vnímání hodnot směrem k duševnímu vnímání hodnot. Rozhodně zajímavé téma samo o sobě. A v této souvislosti mě napadla i tato otázka: "Jak mají úspěšní lidé nastavený hodnotový systém? Mít, Dělat, Být nebo Být, Dělat a Mít?"


BÝT vs. DĚLAT
Vše začíná nicméně úplně jinde a to u těchto dvou slov: Být a Dělat. Zkuste se sami pozastavit v myšlenkách nad tím, zda "děláte" svou práci odborně nebo zda "jste" odborníkem v tom, co děláte. Že to zní stejně?  Je v tom obrovský rozdíl. Jeden přístup vás naplňuje, baví a rozvíjí a u druhého počítáte hodiny a minuty, nudíte se a v neděli jste znechucení tím, že v pondělí zase musíte dělat, co již děláte nespočet měsíců a let.

Zamyslete se nad pár otázkami:
  • Když se vám již něco závažného přihodí, tíhnete vice k tomu, že hledáte spíše příčiny, proč se tak stalo?
  • Těžko čelíte změnám?
  • Hledáte spíše způsoby, jak se přizpůsobit novým podmínkám, než abyste změnili váš přístup?
  • Máte raději jasně nastavené procesy a kontroly?
  • Soustředíte se spíše na samotný projekt než na kvalitu provedení práce na projektu?
  • Je pro vás snadné se přizpůsobit praktikám v dané organizaci?
  • Co je pro vás přirozenější: Přizpůsobit se nebo se změnit?
  • Na jaké straně rovnice stojíte vy? Hledání výmluv proč to nejde nebo hledání možných řešení?

A ještě dvě provokativní otázky:
  • Myslíte, že můžete nechat odletět letadlo jako běžný pasažér včas?
  • Už jste někdy zůstali trčet na jednání?

Mít, Dělat, Být
V tomto pořadí nás to učí všechna media, v tomto pořadí nás to učí i rodiče a celé naše většinové okolí. Tolikrát jsem již slyšel , že si lidé nastavují své cíle na konkrétní částku v bance, takové a takové auto, dům, a já nevím, co ještě. A všechno to chtějí mít. A vlastně vycházejí z toho, že si v hlavě říkají něco ve smyslu: „Kdybych měl toto, atak bych samozřejmě dělal, co bych dělal a stal se kým se chci stát, ne?“ Špatně.

Pokud budete mít drahé oblečení, vlastní byt, auto, budete mít velkou televizi jste úspěšní a vnitřně naplnění? Asi ne. Ani drahé auto, ani chata, drahé oblečení Vám nezaručí, že budete šťastní a naplnění. I když se rozhodnete, že se stanete zubařem, drahé křeslo a vybavení z vás také dobrého a známého zubaře neudělá, že? A kdo si stále myslí, že ano, staňte se nejprve majetnými lidmi a sami poznejte, kde je pravé štěstí a naplnění z toho, kdo jste a co děláte a co vlastníte. Je podstatnější věci vlastnit nebo je užívat?

Nemůžete přeci sedět u kamen a čekat, že vás sami zahřejí bez toho, abyste do nich hodili dříví nebo uhlí. Musíte nejprve zatopit, aby bylo teplo. A to samé platí o změně. Trvalá a skutečná změna musí začít uvnitř nás samotných. A teprve se správným postojem a nastavením naší mysli dokážeme zázraky.

Být, Dělat a Mít
Nicméně úspěšní lidé tyto hodnoty mají postaveny úplně naopak. Úspěšní lidé přemýšlejí úplně jinak: „Abych mohl vlastnit všechny tyto věci a mohl dělat tohle a tohle, tak se musím stát tou a tou osobou na prvním místě.“ Proč? Úspěšní lidé vnímají hodnotu „MÍT“ jako vedlejší produkt toho, kým jsou a co dělají.

V angličtině existuje zrádné rčení: „Fake it untill you make it.“ („Tvařte se tak, než toho dosáhnete“) Žijete-li principem „BÝT“, tak ten nevyžaduje vlastnit 3.000.000 Kč na účtě nebo mít oblek za 50.000 Kč. Princip „BÝT“ znamená jednoduše to, že se plně ztotožníte vnitřně s danou myšlenkou, že věci jsou možné, vidíte je ve své mysli, jako realizované, prožíváte euforii z připuštění si vidiny výsledku. A celé „DĚLÁNÍ“ se drží tohoto postoje, že myšlenka se přetváří naším konáním ve věci. Nikoli naopak.

Zkuste se zamyslet nad svým následujícím projektem a postavit jej opačně. Zeptejte se sami sebe, kým se musíte nejprve stát, abyste mohli toto dělat. Tento postoj vám přinese i výsledky v podobě věcí, které budete „MÍT“.


Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál!

__________________________
Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema již řadu let se živím  v Evropě jako konzultant vzdělávání a a talent developmentu, kouč, lektor a facilitátor. Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci a na profesionální networking.
Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE

(autor příspěvku)

Děkuji za návštěvu mých profesních stránek! Pokud Vás tento příspěvek jakkoli zaujal, budu velice rád za komentář nebo sdílení techto myšlenek. Jaký máte na toto téma nároz Vy?

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?